What’s On

See below a list of upcoming fixtures involving our top sporting teams in Nottinghamshire.

Saturday 19th September 2020

  • Football: Nottingham Forest v Cardiff City (EFL Championship) 12:30
  • Hockey: Beeston v Hampstead & Westminster (Womens Premier Division) 14:00
  • Hockey: Wimbledon v Beeston (Mens Premier Division) 14:30
  • Football: Leyton Orient v Mansfield Town (EFL League Two) 15:00
  • Football: Basford United v Warrington Town (Northern Premier League) 15:00
  • Football: Carlton Town v Lincoln United (Northern Premier League South East Division) 15:00
  • Football: Worksop Town v Loughborough Dynamo (Northern Premier League South East Division) 15:00
  • Football: Newark v Tividale (Midland Football League) 15:00
  • Football: AFC Mansfield v Yorkshire Amateur (Northern Counties East League Premier Division) 15:00
  • Football: Clifton All Whites v Quorn (FA Vase First Qualifying Round) 15:00
  • Football: Clipstone v Radford (FA Vase First Qualifying Round) 15:00
  • Football: Dunkirk v Harrowby United (FA Vase First Qualifying Round) 15:00
  • Football: Hucknall Town v Anstey Nomads (FA Vase First Qualifying Round) 15:00
  • Football: Retford v Cammell Laird (FA Vase First Qualifying Round) 15:00
  • Football: Selston v Eastwood Community (FA Vase First Qualifying Round) 15:00
  • Football: Sherwood Colliery v St Andrews (FA Vase First Qualifying Round) 15:00
  • Football: Teversal v Shirebrook Town (FA Vase First Qualifying Round) 15:00
  • Football: Heanor Town v Ollerton Town (East Midlands Counties League) 15:00
  • Football: Kimberley Miners Welfare v Borrowash Victoria (East Midlands Counties League) 15:00
  • Football: Rainworth Miners Welfare v Belper United (East Midlands Counties League) 15:00
  • Football: West Bridgford v Gedling Miners Welfare (East Midlands Counties League) 15:00

Sunday 20th September 2020

  • Cricket: Notts Outlaws v Durham Jets (T20 Blast North Group) 14:00

Tuesday 22nd September 2020

  • Football: AFC Mansfield v Gainsborough Trinity (FA Cup First Qualifying Round) 19:45
  • Football: AFC Rushden & Diamonds v Newark (FA Cup First Qualifying Round) 19:45
  • Football: Banbury United v Carlton Town (FA Cup First Qualifying Round) 19:45
  • Football: Chasetown v Basford United (FA Cup First Qualifying Round) 19:45
  • Football: West Bridgford v Halesowen Town (FA Cup First Qualifying Round) 19:45
  • Football: Westfields v Worksop Town (FA Cup First Qualifying Round) 19:45
  • Football: Hallam v Retford (Northern Counties East League Division One) 19:45

Wednesday 23rd September 2020

  • Football: Selston v Heather St Johns (Midland Football League) 19:45

Saturday 26th September 2020

  • Football: Huddersfield Town v Nottingham Forest (EFL Championship) 15:00
  • Football: Mansfield Town v Exeter City (EFL League Two) 15:00
  • Football: Lancaster City v Basford United (Northern Premier League) 15:00
  • Football: Lye Town v Selston (Midland Football League) 15:00
  • Football: Newark v Walsall Wood (Midland Football League) 15:00
  • Football: Maltby Main v AFC Mansfield (Northern Counties East League Premier Division) 15:00
  • Football: Retford v East Hull (Northern Counties East League Division One) 15:00
  • Hockey: East Grinstead v Beeston (Womens Premier Division) 15:00

Sunday 27th September 2020

  • Hockey: Beeston v Surbiton (Mens Premier Division) 14:00

Tuesday 29th September 2020

  • Football: Matlock Town v Basford United (Northern Premier League) 19:45
  • Football: Sutton Coldfield Town v Carlton Town (Northern Premier League South East Division) 19:45
  • Football: Wisbech Town v Worksop Town (Northern Premier League South East Division) 19:45